trening cardio na siłowni

Dobry trening nigdy nie jest zły – takie powiedzenie można bardzo często usłyszeć nie tylko na siłowni ale wśród innych sportowców, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, że ruch to zdrowie.

Tak, nigdy nie zapominajmy o tym, że aktywność sportowa jest czymś naprawdę dobrym i jest w stanie przynieść nam wiele dobrego. Przede wszystkim zdrowia! Tak, spójrzmy dookoła siebie ile osób ma problem z nadwagą lub otyłością. Wszystko przez to, że bardzo mało się ruszają. A nie zapominajmy, że nadwaga i otyłość to choroby XXI wieku, które są w stanie nawet zabić.

Nie można więc za długo przesiadywać na kanapie, tylko należy się ruszyć. W szczególności, że obecnie istnieje tak wiele wspaniałych treningów, które można wykonać samodzielnie w domu. Można również zapisać się na grupowe zajęcia. Nie zapominajmy o tym, że przecież w każdym mieście – większym lub mniejszym – można bez problemu zapisać się na siłownię. Nie ma żadnych wymówek. Jedyną wymówką od wykonywania aktywności ruchowej jest lekarz. Wtedy jednak nie trzeba rzucać się od razu na głęboką wodę, tylko można spacerować. Tego nie zabroni żaden lekarz. Co więc wybierzemy?

siłownia

Dobrą motywacją jest karnet na siłownię

Skoro już ktoś zapłacił za wstęp, to niech to dobrze wykorzysta. Nie może być nawet wymówką fakt, że ktoś nie wie co ma robić w takim miejscu. Po to jest obsługa, po to są trenerzy personalni, którzy zawsze bardzo chętnie pomogą. Zawsze znajdzie się ktoś kto wprowadzi nową osobę w ćwiczenia jakie można wykonywać na siłowni. A jest ich naprawdę wiele. W pierwszej kolejności dobrym pomysłem jest trening cardio na siłowni. Jeżeli ktoś ma do zgubienia naprawdę znaczną ilość tkanki tłuszczowej, to koniecznie musi się jej pozbyć, jeżeli chce myśleć o rzeźbieniu swojej sylwetki. Trening cardio należy do bardzo wymagających, który znacznie podkręca metabolizm i powoduje dużą ilość spalonych kalorii.

Co za tym dalej idzie – osoba trenująca będzie spalała swój tłuszcz. Zanim jednak ktokolwiek przystąpi do treningu, to musi zrobić rozgrzewkę. Jeżeli ktoś nie ma w planach wylądować u ortopedy z urazem, to koniecznie musi pamiętać o kilkuminutowej rozgrzewce. Może to być truchcik w miejscu, kręcenie biodrami, rozciąganie stawów skokowych, pajacyki, skakanka – propozycji takich ćwiczeń rozgrzewających jest naprawdę bardzo dużo. Czas na trening właściwy. Tak naprawdę wszystko zależy od tego jakie urządzenia są dostępne na siłowni. Jednak chyba każda siłownia ma bieżnię. W pierwszej kolejności warto wskoczyć na bieżnię i pozwolić sobie na bieg.

trening cardio

Jednak pamiętajmy o tym, żeby od razu nie zaczynać od najmocniejszego, ponieważ bardzo szybko możemy się przeforsować. 10 lub 15 minut w takim miejscu wystarczy. W następnej kolejności można pozwolić sobie na orbitreka. Tutaj również można dopasować do swoich umiejętności obciążenie na orbitreku. Osoby zaawansowane niech wybiorą coś mocniejszego, dzięki czemu mięśnie będą bardziej skłonne do współpracy. Osoby początkujące niech wybiorą na początek coś lekkiego. I tutaj również można spędzić kolejny kwadrans. Kolejnym ćwiczeniem dobrym na cardio jest skakanka. Tak, takie urządzenie nie tylko można znaleźć w swoich domach ale także na siłowni. Skakanie w miejscu przez dziesięć minut daje bardzo mocno „popalić” organizmowi.

Kolejne urządzenie dobre do cardio to schody. Tak, tak jakbyśmy wchodzili po schodach ale w szybszym tempie. Kolejny kwadrans zagwarantuje nam bardzo szybkie spalanie tłuszczu z ciała. Dobrym pomysłem są również rowerki stacjonarne także obecne na siłowniach. Ile powinien trać taki trening cardio? Na początek nie warto przekraczać godziny, ponieważ osoby początkujące mogą się bardzo szybko zmęczyć. Osoby bardziej zaawansowane mogą ćwiczyć cardio nawet do 1,5 – 2h. Przy czym jednak należy pamiętać, że tego rodzaju treningu powinno się wykonywać maksymalnie 4 razy w tygodniu aby nie przeforsować się. Po każdym treningu pamiętajmy o rozciąganiu. Jest to równie ważny element jak rozgrzewka i nigdy nie powinno się z niego rezygnować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here