Białe meble

Biel towarzyszy nam w domach od zawsze i regularnie powraca do trendów wnętrzarskich. Jest ceniona przez różne grupy osób – zarówno przez tych, którzy lubują się w nowoczesnym, prostym stylu, jak i przez tych, którzy preferują powrót do klasycznych czy sielskich wystrojów. Zobacz, dlaczego może sprawdzić się również w twoim domu.

Białe meble – ponadczasowa elegancja

Przede wszystkim meble w białym kolorze regularnie powracają do mody – a można nawet pokusić się o stwierdzenie, że nigdy zupełnie z niej nie znikają. Są dzięki temu jednymi z tych przedmiotów, na których zawsze można polegać. Nie będą musiały podlegać częstej wymianie tylko ze względów stylistycznych, ponieważ idealnie dopasują się nawet do żywiołowych, kolorowych trendów. Wystarczy po prostu uzupełnić je o bardziej intensywne dodatki.

Białe meble to także wyraz prawdziwej elegancji i luksusowego stylu. Ich największą zaletą jest to, że zawsze prezentują się tak samo pięknie, niezależnie od koloru ścian, podłogi, czy dodatków. Dzięki swojej niezwykle uniwersalnej barwie są wręcz wymarzone dla osób, które lubują się w częstej zmianie dodatków, poniewaz zawsze stworzą z nimi zgrany duet.

Biel jako wyraz prostoty i minimalizmu

Obecnie biel często jest wykorzystywana przez osoby, które cenią sobie prostotę i minimalistyczny styl. Idealnie w ten trend wpisują się zwłaszcza białe zestawy “total look”, sprawiające, że każde pomieszczenie staje się optycznie większe i jaśniejsze.

Połączenie tradycji i nowoczesności

Po biel mogą sięgnąć także ci, którzy chcieliby połączyć w swoim domu klasyczne kształty mebli z ich nowoczesnym wykończeniem. Świetnym przykładem takiego mebla może być biała komoda LENART. Została ozdobiona blatem i gałkami w naturalnym kolorze drewna, które idealnie podkreślają biel frontu i boków. Jej największa zaleta ta prawdziwa uniwersalność – sprawdzi się zarówno w sypialni, salonie, jak i w pokoju dziecięcym.

Komoda, co warto dodać, to jednocześnie bardzo praktyczny mebel, który pozwoli na przechowywanie wielu niezbędnych rzeczy. Może zmieszczą się w niej dodatkowe ubrania, a może dziecięce zabawki? Niejedna osoba na pewno wykorzysta ją także na przechowywanie innych akcesoriów, które nie muszą stać na wierzchu.

Wrażenie czystości, świeżości i nieskazitelności

Ostatni argument, który może przemawiać za wyborem białych mebli, to wrażenie, jakie sprawiają. W pomieszczeniach, w których się znajdują, od razu pojawia się wrażenie czystości i świeżości. Kojarzą się one z tym, co najlepsze, z nieskazitelnością, niewinnością czy innymi, pozytywnymi cechami.

Z tego względu po białe meble warto sięgnąć także podczas wyposażania domowego biura.  Przykładowo, jeśli prowadzisz własną działalność gospodarczą i zdarza ci się, że dom jest twoim gabinetem, w którym przyjmujesz klientów, białe wyposażenie może zachęcić ich do nawiązania dłuższej współpracy. Dla wielu osób będzie bowiem wyrazem twojej szczerości i nieskazitelności twojej firmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here