dziewczynka robi zdjęcie

Pisanie CV jest dzisiaj koniecznością. Dawniej odbywało się jedynie rozmowę z pracodawcą, a dzisiaj, jeśli kandydatów jest bardzo dużo to jest weryfikacja. Oznacza to, że trzeba będzie dostarczyć swoje CV i czekać aż pracodawca się do nas odezwie. Wszystko jest łatwiejsze, bo można to samo CV wysłać do kilkudziesięciu firm.

To, dlatego trzeba się tym zainteresować, a będą z tego efekty. Im więcej jest prób tym lepiej. Nie można się poddawać tylko trzeba cały czas dążyć do celu, na pewno będziemy zadowoleni z efektu końcowego, który będzie dla nas zadowalający. Wybierając formę CV trzeba pamiętać o tym żeby korzystać ze specjalnych wzorów.

Można się nie znać na wykonywaniu CV, ale właśnie od tego mamy Internet i trzeba zawsze o tym pamiętać, a wtedy będziemy zadowolenie, że postępujemy zgodnie z zasadami. Zapewne wiele osób zastanawia się czy w cv musi być zdjęcie, bo wielu z nas nie lubi jego dołączania. Podajemy swoje dane i to wystarczy, ale żeby jeszcze zdjęcie? Tym bardziej, że my nie staramy się po posadę sprzedawcy w ekskluzywnym sklepie tylko staramy się o pracę na produkcji i to jak wyglądamy raczej nie ma znaczenia? Trzeba dowiedzieć się czy potrzebne jest zdjęcie czy nie, bo przecież nie chcemy żeby przez to, że zdjęcia nie mamy nasze CV trafiło do kosza i w ten sposób stracimy szansę na pracę.

czy w cv musi być zdjęcie

Trzeba czy nie trzeba dodawać zdjęcie?

To jest tak, że przyjęło się, że trzeba dodawać zdjęcia, ale nikt tego tak naprawdę nie wymaga. Żadna zasada, jakie przejrzymy w Internecie nie mówi jasno tak trzeba będzie dać zdjęcie do CV.  Na pewno żaden pracodawca nie może od nas tego wymagać, dlatego my nie musimy tego dawać. Są jednak takie zawody gdzie wygląd się liczy dla przykładu hostessy, dlatego nie ma się, co dziwić, że pracodawca poza tym, że dowiaduje się o nas ciekawych rzeczy z CV to na końcu ważne jest to jak wyglądamy. Musimy przykuwać uwagę i niestety czy się to komuś podoba czy nie to wygląd ma ogromne znaczenie i jeśli nie będziemy go mieć to szanse na wiele prac odejdą w zapomnienie.

Jakie zdjęcie dodać do CV?

Tutaj też zaczyna się problem, bo wiele osób nie za bardzo wie, jakie to zdjęcie ma być. Pamiętajmy o tym ze staramy się o pracę, a zatem to nie może być byle, jakie zdjęcie. Im poważniejsza praca tym poważniejsze zdjęcie.  Nie ma, co dodawać zdjęcia z wakacji w sombrero albo zdjęcie, kiedy nie czujemy się na imprezie najlepiej.  To musi być zdjęcie formalne i o to takie trzeba zadbać. Jeśli sami nie wiemy jak takie zdjęcie zrobić to nic nie stoi na przeszkodzie żeby pójść do fotografa. Zrobimy sobie kilka zdjęć, które dołączymy do CV. Wtedy będzie można wysłać więcej ofert, co zwiększy nasze szanse na uzyskanie pracy marzeń.

cv

Można dodać zdjęcie czarno-białe ja i kolorowe.  Musimy pamiętać o tym, że dzisiaj wysyłamy zdjęcie w CV pocztą elektroniczną, a zatem nie może być zbyt duże. Chodzi o cały rozmiar zdjęcia i dokumenty. Nie powinno przekraczać 200KB, dlatego trzeba to sprawdzać. W razie, czego można zdjęcie zmniejszyć, ale trzeba pamiętać żeby zachować jeszcze, jakość.  Każdy sobie z tym poradzi, dlatego tym nie trzeba będzie się martwić. Najważniejsze jest to żeby można było jak najszybciej to wszystko ogarnąć i wysłać CV. Wtedy może jeszcze dzisiaj otrzymamy, jaką odpowiedź od przyszłego pracodawcy? Nasza szansa na nas czeka i trzeba ją wykorzystać, a na pewno będziemy bardzo zadowoleni.

Nasze CV

Napisanie CV wcale nie jest takie łatwe, bo trzeba będzie zmieścić tam wiele informacji. Jest wiele wzorów od prostych po te bardzo skomplikowane. Tak naprawdę wszystko zależne jest od tego gdzie szukamy pracy. Jeśli to korporacja to na pewno rozbudowane CV jest nam potrzebne. Jeśli to praca w sklepie spożywczym to już niekoniecznie, bo wtedy liczą się chęci do pracy. Trzeba wszystko dopasować w taki sposób żeby można było uzyskać najlepsze efekty. W ten sposób będziemy bardzo zadowoleni, że dotarliśmy do oferty pracy, która jest w stanie nas zainteresować. Im lepszą pracę otrzymamy tym bardziej będziemy z niej zadowolenie, ale i z siebie, bo ją znaleźliśmy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here