herbata jest zdrowa

Dużo osób pije herbatę na śniadanie czy na kolacje i zapewne wiele z tych osób zastanawia się czy to, co robią jest zdrowe? Można byłoby odpowiedzieć tak, że nic nie jest zdrowe, jeśli z tym przesadzamy. We wszystkim potrzebny jest umiar, a wtedy na pewno będziemy mogli powiedzieć, że dbamy o swoje zdrowie. Z kawą jest podobnie, jeśli ktoś pije jedną czy dwie to nic złego się nie stanie, ale jeśli ktoś pije ich dziesięć to na pewno odczuje to bardzo negatywnie na swoim zdrowiu, a zatem trzeba zadbać o siebie tak żeby wszystko było w jak najlepszym porządku.

Musimy jeszcze mieć świadomość tego, że herbata herbacie równa nie jest. To oznacza, że my tak naprawdę w większości przypadków nie pijemy herbaty tylko napój herbaciany. Nie mamy czasu na bawienie się w parzenie herbaty, bo przecież wszędzie się dzisiaj spieszymy, a zatem im więcej takiej herbaty pijemy tym gorzej dla nas i trzeba mieć zawsze tego świadomość.

Pijemy herbatę

pudełką z herbatą

Na pewno herbata ma wiele zalet, które warto wykorzystać dla własnego zdrowia.  Okazuje się, że picie herbaty może zwiększyć naszą wytrzymałość fizyczną, co jest dobrze zauważalne, jeśli ciężko pracujemy albo trenujemy. To pozwala naprawdę na uzyskanie lepszych wyników i mniejszego zmęczenia, co ma przecież znaczenie.  Najlepsza jest według ekspertów zielona herbata, dlatego warto ją mieć w swoim posiadaniu. Wtedy można na sobie przetestować czy herbata jest zdrowa czy nie. Poczujemy się po niej albo lepiej albo gorzej. Różnie przecież ludzie na to mogą reagować.

Niektórzy w ogóle nie lubią pić herbaty, dlatego dla nich nie ma znaczenia czy jest zdrowa czy nie, bo nie będą po nią w ogóle sięgać. Wiele osób jest zaskoczonych tym, że herbata zawiera kofeinę, czyli tą samą substancje, co kawa. Ma również w składzie teinę. To, dlatego nasz organizm po wypiciu herbaty jest bardziej pobudzony. Ilość kofeiny zależna jest od tego, jaki rodzaj herbaty pijemy. Im bardziej oryginalna i mocniejsza tym większa ilość kofeiny.  Według przeprowadzonych badań herbata zmniejsza ryzyko zawałów, a warto nadmienić, że w Polsce przez zawały umiera sto tysięcy osób rocznie.

Skoro jesteśmy w grupie ryzyka to trzeba pić herbatę i w ten sposób sami dbamy o swoje zdrowie.  Prawdziwa herbata zawiera przeciwutleniacze, czyli działa przeciw nowotworowo. Każdy wie jak w Polsce wygląda sytuacja z nowotworami? Nie jest dobrze i można powiedzieć, że z roku na rok zachorowalność jest coraz większa. To oznacza, że trzeba będzie przerzucić się na oryginalną herbatę, bo daje dla naszego zdrowia naprawę bardzo dużo i szybko można będzie się o tym przekonać.

czy herbata jest zdrowa

Co jeszcze daje dla zdrowia picie herbaty?

W przypadku zielonej herbaty powoduje reedukacje cukru u osób z cukrzyca, co ma znaczenie, jeśli ktoś w rodzinie albo my sami na taką chorobę chorujemy.  Okazuje się, że regularne picie herbaty może powodować obniżenie poziomu złego cholesterolu, a wielu Polaków ma z tym poważne problemy. Warto, zatem się tym tematem bliżej zainteresować.  Plusem dla osób odchudzających jest to, że herbata nie ma kalorii chyba, że ją zaczniemy słodzić to wtedy sytuacja się zmienia, ale zawsze cukier można zastąpić słodzikiem.  Jeśli pijemy dużo herbaty to możemy wypłukać z organizmu szkodliwego toksyny. To jest bardzo dobra wiadomość, bo stres, złe odżywianie i wszechobecna chemia powodują, że mamy z tym poważne problemy.

Zamiast sięgać po kolejne suplementy diety można będzie skorzystać z herbaty, która jest tańsza, zdrowa i co ważne działa, a zatem nie pozostaje nam nic innego jak przerzucić się na herbatę i wtedy przekonamy się jak bardzo dobrze działa na nasz organizm i jak wiele można będzie na tym zyskać. Bez sprawdzenia na sobie nie przekonamy się o tym. Opinie innych osób na pewno są dobre i sprawdzone, ale my sami chcemy się przekonać jak to wszystko na nas działa. Wtedy będziemy wiedzieć, jaka ilość jest dla nas bezpieczna i nie powoduje żadnych skutków ubocznych. Im wcześniej zaczniemy przeprowadzać testy tym lepiej dla nas, dlatego trzeba się już teraz za to wziąć i wtedy się przekonamy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here