Wybieramy soczewki do codziennego użytku

Osoby z wadą wzroku coraz chętniej sięgają po soczewki kontaktowe. Nic dziwnego. Mają one wiele zalet i pod wieloma względami wygrywają z tradycyjnymi okularami. Przede wszystkim pozwalają one na uprawianie sportów i prowadzenie aktywnego stylu życia. Nie zawężają również pola widzenia i nie reagują na czynniki atmosferyczne. Warto jednak pamiętać, że soczewki mogą mieć także dodatkowe zalety, w zależności od ich producenta. Które więc z nich wybrać do codziennego użytku?

Soczewki do codziennego użytku – miesięczne czy jednorazowe?

Wybierając soczewki na co dzień, należy przede wszystkim zastanowić się, czy powinny być one jednorazowe, czy raczej wielokrotnego użytku. Każde z nich mają swoje zalety i wady. Soczewki jednorazowe są z pewnością bardziej higieniczne. Zakłada się je rano, a zdejmuje wieczorem i wyrzuca. Są one także łatwiejsze w użyciu. Soczewki kontaktowe miesięczne wymagają odpowiedniej pielęgnacji. Po każdym zdjęciu należy je dokładnie wyczyścić. Muszą one także być odpowiednio przechowywane w specjalnym pojemniku. Błędy w użytkowaniu tych soczewek mogą prowadzić do infekcji, np. zapalenia spojówek. Ich zaletą jest z kolei to, że można w nich od czasu do czasu spać. Są one również tańsze niż soczewki jednorazowe.

Soczewki kontaktowe a wada wzroku

Soczewki kontaktowe należy dopasować do swojej wady wzroku. Osoba z prezbiopią sięgnie po soczewki progresywne, które umożliwiają widzenie z różnych odległości. Krótkowidz potrzebuje soczewek sferycznych rozpraszających, zaś dalekowidz – soczewek sferycznych skupiających. Z kolei osoby z astygmatyzmem potrzebują soczewek cylindrycznych, które odkształcają zakrzywiony obraz.

Soczewki kontaktowe – jakiemu producentowi warto jest zaufać?

Istnieje wiele producentów soczewek kontaktowych. Wśród nich niekwestionowanym liderem jest firma Acuvue. Oferuje ona wysokiej jakości soczewki, które mają wiele zalet. Zostały one stworzone z elastycznych i przepuszczających tlen materiałów, dzięki czemu są bardzo wygodne. Zawierają czynnik nawilżający, a także chronią oczy przed promieniowaniem słonecznym, dzięki zastosowaniu filtrów UV. Soczewki bez problemu dopasować można do swoich potrzeb: do wyboru są soczewki kontaktowe miesięczne oraz jednorazowe. Dobrać można je także pod kątem wady wzroku. Przykładowo, soczewki progresywne wieloogniskowe uwzględniają indywidualną szerokość źrenic, dzięki czemu mogą się one dostosować pod kątem mocy i rozmiaru sfery optycznej, umożliwiając wyraźne widzenie z różnych odległości. Z kolei soczewki dla osób z astygmatyzmem posiadają 4 strefy stabilizujące współpracujące z powiekami, dzięki którym soczewki zachowują prawidłowe położenie i stabilność. Więcej informacji o ofercie można znaleźć na stronie Acuvue.pl.

Soczewki kontaktowe mogą być różne. Szeroka oferta sprawia, że można dopasować je do swoich potrzeb i stylu życia. Warto zastanowić się, czy powinny być one jednorazowe, czy raczej codziennego użytku. Dobrze sięgnąć także do soczewki sprawdzonego producenta, który gwarantuje ich doskonałą jakość.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here