Jak znaleźć swój ulubiony zapach perfum

Kupując perfumy warto wiedzieć iż zasadniczo są one podzielone na perfumy damskie oraz męskie, oczywiście różnią się zapachami, składem, oprócz perfum oczywiście na rynku dostępne są także wody perfumowane które zawierają nieco mniej składników zapachowych przez co utrzymują się na skórze nieco krócej, dodatkowo dostępna jest także woda toaletowa oraz woda kolońska.

Warto zwrócić uwagę iż nie zawsze perfumy mogą być najlepszym wyborem przykładowo kiedy wybieramy zapach do pracy można wybrać delikatniejszą wodę toaletową. Z pewnością na bardziej oficjalne wyjścia możemy zastosować wodę perfumowaną czy też perfumy które będą pachniały bardziej intensywnie.

Wybór odpowiedniego zapachu nie jest łatwy

Warto zwrócić uwagę iż większość perfum to zasadniczo mieszanka podstawowych zapachów alkoholu oraz wody, w tym przypadku alkohol odpowiada za parowanie z powierzchni naszej skóry oraz wydzielanie się zapachów. Należy oczywiście zwrócić uwagę na koncentrat który pełni ważną rolę, im jego zawartość jest większa tym perfumy są dłużej utrzymywane na powierzchni skóry. Dlatego też wybierając perfumy dla siebie warto zwrócić uwagę na różne czynniki, sprawdzić skład danych perfum czy też wody perfumowanej. Jeżeli poszukujemy zapachu który najbardziej będzie pasował oczywiście możemy wypróbować zapach na własnej skórze, w drogeriach, perfumeriach dostępne są specjalne testery które możemy wykorzystać w tym celu.

Dodatkowo także znajdziemy tam papierowe paski które również posłużą nam do sprawdzenia jak pachnie dany rodzaj perfum. Oczywiście należy zwrócić uwagę że im więcej perfum będzie musieli przetestować tym nasz węch funkcjonował nieco słabiej. Dlatego też powinniśmy sprawdzać maksymalnie dwa lub trzy zapachy. Oczywiście mogą być to zapachy lżejsze przykładowo oparte na owocach cytrusowych, cytrynach, grejpfrucie czy też pomarańczy lub też bardziej wyraziste, gdzie możemy znaleźć nuty kory czy też skóry. Bardzo ciekawym zapachem dla kobiet jest Yves Saint Laurent Opium Black, są to bardzo popularne na całym świecie perfumy, które z pewnością spodobają się niejednej kobiecie, zapach opracowany przez najlepszych specjalistów z branży z pewnością jest połączeniem wyjątkowych nut zapachowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here