Nowoczesna ikona mody: Karl Lagerfeld

0
501

Jeśli interesujesz się współczesną modą, z pewnością słyszałeś nie raz nazwisko Karla Lagerfelda albo widziałeś produkty, które wypuszcza na rynek pod swoją własną marką. Należą one obecnie do jednych z najbardziej popularnych i cieszą się ogromnym zainteresowaniem zwłaszcza wśród młodych osób. Co sprawia, że są tak niezwykłe i rozchwytywane?

Słynny projektant domu mody Chanel

Aby mówić o produktach marki Karl Lagerfeld, warto sięgnąć nieco do historii. Ikona mody, jaką jest niezwykle utalentowany projektant Karl Lagerfeld, był między innymi dyrektorem artystycznym domu mody Chanel oraz Fondi. Jednocześnie zawsze odznaczał się swoim własnym, intrygującym dla innych charakterem i spojrzeniem na modę. Cechowały go otwartość na pop-kulturę i nowoczesność, oryginalność, niezwykła perspektywa i wręcz wizjonerskie podejście do ubrań czy dodatków.

Ważną datą w życiu Karla Lagerfelda był 1984 rok, kiedy założył własną markę, jednocześnie kontynuując współpracę z dwoma wspomnianymi domami mody. Jednak ubrania i akcesoria nie były jedynymi zainteresowaniami tego niezwykłego człowieka – był również miłośnikiem fotografii, właścicielem księgarni oraz wydawnictwa, zajmującego się wydawaniem książek o tematyce artystycznej, w szczególności fotografii.

Karl Lagerfeld był zdobywcą wielu prestiżowych nagród ze świata mody. Jego bogate zainteresowania oraz niezwykły talent sprawiły, że stał się także projektantem hotelu.

Zmarł w 2019 roku we Francji.

Dom mody Lagerfeld

Marka Karl Lagerfeld pod każdym względem odpowiada naturze swojego założyciela: jest nowoczesna i wizjonerska. Jej charakterystyczne cechy to innowacyjne, nietypowe wzory, ciekawe zestawienia i wyznaczanie trendów, które nawiązują do natury i wyobraźni.

Te wszystkie cechy, a także najwyższa jakość produktów, wynikająca z dbałości o każdy szczegół oraz wykorzystania wspaniałych materiałów, przekładają się na ogromny, światowy sukces marki. Potwierdzeniem może być to, że posiada ona ponad 100 własnych punktów sprzedaży na całym świecie, a także jest dostępna w innych butikach, z którymi współpracuje.

Sukienki marki Lagerfeld

Przykładem ubrania, które wzbudza podziw i zainteresowanie, są sukienki, które wychodzą z domu mody Lagerfeld. Jedną z nich jest model Karl Lagerfeld Logo Tape 2, dostępny w sklepie Sneaker Peeker. Sukienkę tę odznacza prosty, a jednocześnie wyrafinowany design, który podkreślony jest przez wyrazisty wzór w postaci paska z nazwą marki. Ta krótka sukienka to idealna propozycja na lato dla kobiet, które cenią sobie wygodę, urodę i niezwykłą wyrazistość, połączoną z prostotą.

Drugim ciekawym przykładem może być dzianinowa sukienka Karl Lagerfeld Cold Shoulder, którą również ozdabiają taśmy z nazwą marki. Co więcej, posiada ciekawie skrojone rękawy, które odsłaniają ramiona i ukrywają pozostałą część rąk w rękawach. Świetnie sprawdzi się dla osób, które mają bardzo indywidualny, nowoczesny styl.

Warning: A non-numeric value encountered in /usr/home/rmenkala22/domains/bymadameem.pl/public_html/wp-content/themes/Newspaper/includes/wp_booster/td_block.php on line 1008

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here