jak zgrać zdjęcia z telefonu na komputer

Na telefonach mamy dzisiaj bardzo dużo zdjęć. Niektóre z nich są wartościowe, a niektóre nie. Nawet, jeśli mamy dużą kartę pamięci to w pewnym momencie się zapełni. Co zrobić? Kasować stare zdjęcia? To byłoby trochę dla nas przykre, dlatego wybierzemy inne, lepsze rozwiązanie. Takie zdjęcia można zgrywać na komputer. Nie jest to wcale takie trudne. Dzisiaj na komputerach mamy dyski twarde o ogromnej pojemności, dlatego nawet zgranie całej karty nie jest trudne i nie zajmie wiele miejsca.

Trzeba tylko zrobić sobie kopie takich zdjęć w kilku miejscach, bo dysk wieczny nie jest i też może się coś z nim stać. Trzymanie zdjęć tylko na karcie pamięci jest bardzo ryzykowne, dlatego trzeba uważać, bo możemy się obudzić i otrzymamy komunikat na telefonie, że karta jest uszkodzona. Wtedy niestety, ale wszystko stracimy i odzyskanie takich zdjęć wcale nie będzie takie łatwe. Mamy kilka sposób na to żeby zgrać takie zdjęcia i każdy musi sam zdecydować, co wybrać żeby było to dla niego łatwiejsze.

Zgrywanie zdjęć bezpośrednio z karty

Jeśli mamy czytnik kart do komputera to można będzie w łatwy sposób takie zdjęcia zgrać. Uruchamiamy czytnik, a kartę wyjmujmy z telefonu. Wkładamy ją do czytnika i czekamy aż się wszystko uruchomi. Często komputer chce formatować kartę, dlatego trzeba to anulować, bo stracimy wszystko, co na dysku się znajduje, a na pewno tego nie chcemy. Jeśli weszliśmy na kartę to teraz odszukujemy miejsca gdzie znajdują się zdjęcia. Może to być plik camera lub DCIM.

Najczęściej ten drugi, dlatego tam wchodzimy i patrzymy, jakie są zdjęcia. Jeśli karta albo czytnik są wolne to samo przeglądanie tych zdjęć i dogrywanie zajmie sporo czasu. Jeśli idzie wszystko szybko to nawet kilkadziesiąt gigabajtów zgramy bardzo szybko. Najlepszym rozwiązanie będzie zostawić na ten czas komputer niech sobie działa i niech szybciej zgrywa wszystkie zdjęcia. Może to zająć kilka minut, a może zająć godzinę. Szybkość karty i czytnika oraz ilość zdjęć mają na to wpływ. Warto uzbroić się w cierpliwość, a na pewno będziemy zadowoleni z efektu końcowego.

robi zdjęcie

Zgrywanie zdjęć bezpośrednio z telefonu

Można też zrobić to jeszcze łatwiej, ponieważ bezpośrednio podłączamy telefon pod komputer. Można do tego wykorzystać nasz kabel USB, który mamy w ładowarce. Jeśli nie mamy to trzeba będzie dokupić taki, który pasuje do gniazda. Nie wpychamy innych gniazd, bo można sobie zepsuć gniazdo, którym ładujemy telefon. Tym samym gniazdem można będzie zgrywać wszystkie dane z telefonu, a zatem trzeba uważać. Jeśli podłączymy w prawidłowy sposób telefon pod komputer to wyświetli nam się komunikat.

Mamy do wyboru albo tylko samo ładowanie telefonu i wtedy nie ma żadnej reakcji albo zezwalamy na dostęp do telefonu. Jeśli wybierzemy to drugie rozwiązanie to czekamy chwilę aż wyskoczą dwa okna. To drugie okno daje nam możliwość zajrzenia do tego, co znajduje się na telefonie. Można wybrać albo pamięć telefonu albo kartę SD. Później szukamy zdjęć na telefonie i zaznaczamy te, które chcemy zgrywać.  Po tym jak zgramy wszystkie zdjęcia czy tylko ich część to można je usuwać z telefonu. W ten sposób mamy więcej miejsca, na którym nam zależy. Można grupować takie zdjęcia w katalogach i robić z nimi, co tylko nam się podoba.

zgrać zdjęcia z telefonu na komputer

Nasze zdjęcia na telefonie

Niektóre osoby dziennie robią dziesiątki zdjęć, dlatego ich karty i pamięć wewnętrzna zapełniają się bardzo szybko. Dzisiejsze telefony mają coraz lepsze aparaty fotograficzne, które zapisują zdjęcia o bardzo dużej pojemności, dlatego pamięć szybko się napełnia. Dobrze, że mamy komputery, na które można będzie to zgrywać. W ten sposób pozbywamy się problemu, ale jednocześnie nie musimy się martwić zdjęciami, bo ich nie kasujemy.

Warto zostawiać tylko takie zdjęcia, które są wartościowe. Z tysiąca zdjęć na pewno kilkanaście się taki znajdzie. Trzeba usiąść przejrzeć to wszystko i wtedy zdecydujemy, co nam się bardziej przyda, a co wcale.  Zgrywanie zdjęć jest bardzo łatwe, dlatego każdy sobie z tym poradzi. Prędzej czy później przyjdzie czas żeby zgrać zdjęcia z telefonu na komputer.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here