konto z facebooka

Facebook jest numerem jeden, jeśli chodzi o portale społecznościowe. Miliony osób na całym świecie korzystają każdego dnia z Facebooka. Jednym Facebook się bardzo podoba, a innym nie. Na pewno trzeba się w tym świecie odnaleźć i nie irytować się tysiącami postów od osób, których nie znamy, ale znają nasi znajomi. My to czytamy, oglądamy i komentujemy lub nie. Wiele osób może potwierdzić, że bez Facebooka można żyć, dlatego usuwają konto. Na początku im się to podobało, ale teraz już nie. Czy łatwo to zrobić?

Okazuje się, że założyć konto jest łatwo, ale usunąć już nie. To, dlatego trzeba wiedzieć jak się za to zabrać żeby można było zniknąć z Facebooka. Trzeba też mieć świadomość tego, że usuniecie konta nie oznacza, że będziemy mieć usunięte wszystko. To, co było na koncie nadal jest przechowywane n serwerach. Można powiedzieć, że nigdy to nie zginie, bo jeśli kiedyś na nowo założymy konto to te dane od razu będą na nas czekały. Tak to wygląda, dlatego wiele osób zastanawia się nad tym czy w ogóle brać się za to i czy zakładać konto na Facebooka.

Usuwamy nasze konto

Konto można usunąć w telefonie, co oznacza, że jeśli nad najdzie tak chęć to można będzie się tym zająć w drodze do pracy czy do szkoły. Trzeba będzie uruchomić Facebooka i wejść w ustawienia. To te trzy poziome kreseczki po prawej stronie. Klikamy na to i mamy już ustawienia.  Następnym krokiem będzie odnalezienie w ustawienia czegoś takiego jak ustawienia i prywatność. Jest to tuż obok wylogowania, dlatego na pewno każdy na spokojnie to znajdzie.  Następny krok to przejście na właściwości konta i kontrola. To tez znajdziemy bardzo szybko i już jesteśmy blisko wykasowania naszego konta.

like

Można będzie w tej zakładce zarządzać swoim kontem, ale można również wybrać dezaktywacje i usuwanie. Jeśli naprawdę jesteśmy zdecydowani na taki krok to właśnie tę opcję zaznaczamy. Facebook będzie próbował nas zniechęcić do tego kroku, dlatego opiszą nam, jakie są skutki takiej decyzji. Będą nas zachęcać do tego, że lepiej będzie dezaktywować konto, a nie całkowicie usuwać. Oczywiście trzeba się będzie zastanowić, co wybrać żeby uzyskać najlepsze efekty.  Facebook wychodzi naprzeciw naszym wymaganiom, co oznacza, że wszystko, co znajdowało się na koncie jest do pobrania. Możemy mieć zdjęcia, posty i wszystko inne, co może nam się przydać.

Co dalej?

Jeśli nasze dane, które uważamy za bardzo ważne mamy już ściągnięte to można kliknąć na usuń konto. Nie oznacza to, że od razu konto zostanie usunięte. Zanim konto będzie usunięte trzeba będzie potwierdzić do hasłem, jakie mamy na Facebooku. W ten sposób nikt na złość nie może nam takiego konta usunąć. Zatwierdzamy i otrzymujemy ekran gdzie trzeba jeszcze raz potwierdzić, że na pewno, na sto procent nie chcemy już tego konta.

Istotne jest to, że na zmianę decyzji mamy aż trzydzieści dni. To, dlatego żeby jeszcze zmienić swoje zdanie, bo może pod wpływem emocji chcemy konto usunąć? Jest to dobre rozwiązanie, dlatego warto jeszcze się zastanowić. Jeśli nie zrobimy nic po trzydziestu dniach całość znika i nie mamy już konta na Facebooku. Więcej osób tworzy nowe konta na Facebooku niż je kasuje, dlatego decyzja o tym żeby definitywnie usunąć konto powinna być bardzo dobrze przemyślana.

jak usunąć konto z facebooka

Nasze konto na Facebooku

Kasowanie konta może być związane z tym, że mieliśmy konto firmowe, ale firmy już nie ma. Wtedy utrzymywanie takiego konta nie ma sensu i warto je usnąć. Jeśli ktoś zmarł to też jego konto trzeba będzie usunąć, bo nie ma sensu żeby profil cały czas funkcjonował. Oczywiście sami decydujemy czy kasujemy czy nie kasujemy. Trzeba działać zgodnie ze swoimi zasadami.

Samo kasowanie, mimo że wymaga wielokrotnego zatwierdzania aż takie trudne nie jest. Jeśli zmienimy zdanie to konto zawsze można założyć. Wszystko da się cofnąć, ale trzeba się zastanowić nad tym czy aby na pewno chcemy w ogóle to konto kasować? Można z niego, na co dzień nie korzystać, ale jeśli będzie potrzebne to my je już mamy. Może ktoś dzięki temu nas łatwiej będzie mógł odnaleźć? Warto o tym pomyśleć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here