chleb

Wiele osób zastanawia się czy można czymś zastąpić chleb? Teoretycznie nie jest to wcale takie łatwe, ponieważ przyzwyczailiśmy się do chleba. Nie wyobrażamy sobie kanapki bez chleba, ale nie zawsze tak musi być. Chleb zawiera wiele węglowodanów. To oznacza, że dla osób, które się odchudzają nie jest zbyt dobrze stosować chleb. Osoby chore na cukrzyce również mają problem z chlebem, bo węglowodany podnoszą znacząco cukier. Trzeba coś z tym zrobić żeby zadbać o swoje zdrowie. Nie można zjadać chleba, na co dzień. Przeglądając różne gatunki chleba nie znajdziemy takiego, który ma mało kalorii czy węglowodanów. Mąka robi swoje i nie da się tutaj nic z tym zmienić. Trzeba, zatem poszukać innego rozwiązania, zastępstwa za chleb.

Chleb ryżowy

Niektóre osoby przerzucają się na chleb ryżowy. Są to krążki, które można posmarować masłem i zjeść jak kanapkę. Jest to dobra alternatywa, bo taka jedna kromka nie zawiera wiele kalorii i węglowodanów. Do tego trzeba się oczywiście przyzwyczaić, dlatego nie pozostaje nam nic innego jak wybrać jeden z chlebów, które są w sprzedaży. Jest ich bardzo dużo i pochodzą od różnych producentów. Jeśli zależy nam na ilości węglowodanów to warto porównać sobie różne opcje i wtedy wybierzemy ten chleb, który będzie dla nas najbardziej zdrowy. Właściwie to nie chleb, a jego zastępstwo, ale naprawdę da się to zjeść i wcale nie trzeba się długo do tego przyzwyczajać.

zdrowe jedzenie

Chleb pszenny z dodatkami

Można również kupić specjalny chleb pszenny czy nawet żytni. Jest prostokątny, cieniutki, dlatego jest o wiele bardziej praktyczny od tego ryżowego. Jeden taki kawałek zawiera 1/3 tej ilości węglowodanów, co zwykły chleb. Dla cukrzyków i osób odchudzających się to bardzo dobra wiadomość. Można również się bardzo szybko do takiego chleba przyzwyczaić. Mamy różnych producentów, dlatego warto wypróbowywać różne smaki. W ten sposób będziemy mogli dopasować coś, co na pewno nam będzie odpowiadało. Warto przejrzeć również chleb, który zawiera błonnik i inne dodatki. Jest tego bardzo, ale to bardzo dużo, dlatego warto się zorientować w tym temacie żeby można było dla siebie wybrać dokładnie to, co jest nam potrzebne.

Zdrowe jedzenie

Chleb, jeśli jemy do zbyt dużo to zdrowy nie jest. Oczywiście jest smaczny i pachnący. Tak naprawdę najbardziej szkodliwy i jednocześnie najsmaczniejszy jest taki świeży jeszcze ciepły chleb. Niestety nie wszystko, co ładnie pachnie musi być dla nas zdrowe. Trzeba, zatem przestawić się na inny rodzaj jedzenia. Na początku jest trudno, ale jeśli weźmiemy się za siebie to nam się uda wprowadzić takie zmiany. Najlepiej żeby w domu innego chleba nie było, co oznacza, że trzeba będzie przekonać do tego swoich domowników. Można zjeść do syta, ale bez chleba, który jest kaloryczny i zawiera wiele węglowodanów. Zdrowia nie można kupić, dlatego trzeba się starać wybrać coś, co jest w stanie nam pomóc. Wybierając zastępstwo chleba można się kierować różnymi kryteria.

co jeść zamiast chleba?

Sami musimy pójść do większego sklepu i wejść na dział gdzie takie produkty się znajdują. W ten sposób można będzie wybrać to, co sami uważamy za najlepsze. Jeśli ten rodzaj nam nie smakuje to zawsze można następnym razem wybrać inny. Taki chleb wystarcza na bardzo długo, a kosztuje kilka złotych. Można przy okazji zaoszczędzić na zwykłym chlebie, a zatem jest to coś, czym wiele osób powinno się nieco bliżej zainteresować. Na pewno na tym wiele zyskają, bo będą wyglądać lepiej i czuć się lepiej. Na początek można stosować zastępstwo chleba na kolacje i powoli będziemy się do tego przekonywać.

Kolacja powoduje, że tyjemy, bo im więcej zjemy tym organizm ma trudniej sobie to wszystko przerobić. Jeśli zależy nam na szczupłej sylwetce to już wiemy, na co warto postawić. Na pewno na tym zyskamy bardzo dużo, dlatego im wcześniej wybierzemy tę metodę tym lepiej dla nas. Chleb da się zastąpić, ale trzeba chcieć to zrobić. Jeśli ktoś myśli, że nie można niczym zastąpić chleba to jest w błędzie. Jeśli się chce to wszystko można i trzeba na pewno taką okazję wykorzystać dla siebie i rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here