jak usunąć wirusa

Internet jest tak bardzo mocno zawirusowany, że nawet sobie nie zdajemy z tego sprawy. Często wyszukujemy jakieś strony, albo frazy i nagle okazuje się, że mamy problem. Wchodzimy na stronę i nasz komputer się zaraża wirusem. Nawet, jeśli mamy program antywirusowy to nie oznacza, że jest skuteczny. Właśnie na tym ten problem polega, że nam się wydaje, że jesteśmy chronieni, ale w rzeczywistości tak nie jest. Problem w tym, że nie każdy wirus spowalnia jedynie nasz komputer. Tak naprawdę to jest najmniejszy problem. Gorzej, jeśli mamy wirusa, który wykrada to, co znajduje się na naszych dyskach.

Możemy stracić zdjęcia, dane i wszystko inne. Odtworzenie tego będzie bardzo trudne i na pewno kosztowne, dlatego trzeba się chronić w taki sposób żeby do takich sytuacji nie chodziło. Może ktoś powiedzieć, że trzeba uważać, na jakie strony się wchodzi, ale to wcale nie jest takie proste. W pewnym momencie każdy może popełnić błąd, który będzie dla nas naprawdę bardzo kosztowne. Jeśli będziemy mieć pecha to ktoś może wykraść nasze dane do konta i niestety, ale pozbędziemy się w ten sposób pieniędzy. Na pewno nikt takiej opcji nie zakłada, ale takie rzeczy dzieją się naprawdę bardzo często.

komputer

Co zrobić z wirusem?

Można by poradzić takim osobom żeby wcześniej zainstalowały wartościowy program antywirusowy to wtedy mają większe szanse na uchronienie się przed takimi przykrymi sytuacjami. Nie każdy wie, jaki program stosować. Na pewno, jeśli mamy wirusa na komputerze to program powinien skanować cały system i wszystkie pliki. Często się okazuje, że my mamy tych wirusów o wiele więcej niż myśleliśmy. Wtedy sytuacja się komplikuje, dlatego trzeba będzie wtedy niestety, ale formatować cały dysk. To oznacza, że trzeba będzie wgrać wszystko od nowa. Jeśli się na tym nie znamy to trzeba będzie oddać to w ręce kogoś z doświadczeniem.

Formatując dysk tracimy wszystko, co się na nim znajduje, dlatego warto się zastanowić nad tym czy mamy tam coś wartościowego. Jeśli tak to zgrywamy to na inny dysk byle bez wirusów. Może się tak zdarzyć, że w wyniku wirusa nasz dysk nie działa jak należy, a system się nie uruchamia, dlatego formatowanie od razu trzeba będzie się za to wziąć. Gorzej z danymi, bo jeśli nie wiemy jak je zgrać to całość jest do stracenia, a na pewno tego nie chcemy. W ten sposób można poradzić sobie z wirusem, ale trzeba też na pewno trzeba będzie na przyszłość uważać.

Nie chcemy tego samego przeżywać, dlatego trzeba się pilnować, bo w Internecie czyha na nas bardzo dużo niebezpieczeństw i trzeba sobie z nimi radzić. Nie jest łatwo uchronić się przed wirusami, a tym bardziej, jeśli dużo czasu spędzamy w Internecie. Dzisiaj Internet to codzienność, dlatego zagrożenia na nas czekają.  Trzeba się chronić, ale trzeba też myśleć, bo inaczej może się to dla nas bardzo źle skończyć. Utrata danych to najmniejszych problem, ale utrata wszystkich pieniędzy z konta albo poufnych dokumentów to już nie będzie ciekawe.

bezpieczeństwo it

Skuteczna ochrona

Tak naprawdę nie ma w stu procentach skutecznej ochrony. Jedni piszą programy antywirusowe, a inni tworzą wirusy. Cały czas jest walka, dlatego musimy uważać na to, co robimy. Wtedy nie będziemy mieć żadnych problemów, a przynajmniej będziemy zmniejszać to ryzyko. Byłoby dobrze nigdy nie trafić na wirusy, ale raczej nie jest to możliwe. Wiele osób nawet nie wie, że nich komputerze się coś znajduje. Zwykły program może tego nie wykrywać, dlatego trzeba sprawdzać to na wiele sposobów. W ten sposób mamy większe szanse na szybkie wykrycie wirusa.

Lepiej wydać pieniądze na porządny program antywirusowy i wtedy jesteśmy o wiele lepiej zabezpieczeni. Na tym powinno nam bardzo zależeć i nasz cel na pewno osiągniemy. Tym bardziej, że programów antywirusowy jest na rynku naprawdę bardzo dużo, co oznacza, że każdy dla siebie coś odpowiedniego znajdzie.  Jeśli nie jesteśmy pewni strony internetowej, którą odwiedzamy to nie wchodźmy na nią. Często nawet popularne strony są atakowane przez hakerów, dlatego trzeba będzie uważać.  Im bardziej uważamy tym lepiej dla naszego komputera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here