Jak pracuje kredytowy pośrednik banku

Firmy pośredniczące w sprzedaży kredytów bankowych to codzienność polskiego rynku finansowego. Niestety, wiedza na temat prowadzonej przez nie działalności jest nieco ograniczona, co wynika z otaczającego ich pracę nimbu tajemniczości. Jak zatem pracują takie podmioty i czym ich praca różni się od pracy osób zatrudnionych w banku?

Kredyty, kredyty i jeszcze raz kredyty

Pośrednicy skupiają się głównie na sprzedaży kredytów, gdyż w obecnych czasach jest to jedyne, sensowne źródło zarobku. W firmach tych pracują osoby, które mają pełną wiedzę na temat tego, czym są kredyty Katowice oferowane przez konkretne banki. Mówiąc wprost – są to firmy, które doskonale znają rynek kredytowy i są na bieżąco z wszystkimi pojawiającymi się w nim zmianami. Co więcej, osoby te na bieżąco aktualizują swoją wiedzę, dzięki czemu ich możliwości nie ograniczają się wyłącznie do kredytów gotówkowych. Wręcz przeciwnie – u wielu pośredników można zaciągnąć kredyty hipoteczne, a nawet kredyty konsolidacyjne Katowice.

Jeden komputer = dużo możliwości

Każdy z pracowników firmy pośredniczącej ma dostęp do bankowych systemów komputerowych. Dzięki temu osoby te mogą łatwo sprawdzić, czy dana osoba ma wstępną zdolność kredytową dla określonej kwoty kredytu. Naturalnie resztę analiz przeprowadza już bank, ale to pośrednik wysyła wniosek, który następnie jest przez potencjalnego wierzyciela weryfikowany. Warto też podkreślić, że mechanizm ten pozwala wyeliminować sytuację, w której pieniądze otrzymałaby osoba, która nie posiada żadnych konkretnych i wiarygodnych dochodów. Jest to praktyka, którą bardzo często prowadzą firmy oferujące chwilówki Katowice. Jak widać, jest ona bardzo ryzykowna.

Zarządzanie przestrzenią

Większość firm pośredniczących w sprzedaży kredytów bankowych to podmioty, które działają na relatywnie dużej przestrzeni. Często pojawiają się one w dużych aglomeracjach, choć zdarza się też, że działają one na terenie mniejszych miast. Rolą tych oddziałów jest przekazywanie wszystkich wniosków do centrali, a także bieżąca współpraca z klientem. Rzecz jasna potrzebny jest tu również dział, który zapewni komunikację pomiędzy poszczególnymi biurami, a także dostarczy im materiały biurowe.

Działalność firm zajmujących się sprzedażą kredytów bankowych nieco różni się od samych banków. Ich pracownicy skupiają się przede wszystkim na sprzedaży kredytów, a także na budowaniu relacji z klientem. I właśnie dlatego wielu potencjalnych kredytobiorców woli skorzystać z usług wyspecjalizowanego w branży pośrednika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here