czyszczenie materaca

Zanim kupimy materac to naszukamy się odpowiedniego modelu, który będzie spełniał parametrami wszystkie nasze wymagania. To wcale nie jest takie łatwe, na jakie wygląda. Jeśli już wybraliśmy materac o trzeba będzie o niego dbać i tutaj zaczyna się problem. Materac nawet, jeśli mamy na nim cały czas prześcieradło to się brudzi. Brud sam w sobie przechodzi przez każdy materiał, dlatego musimy się liczyć z tym, że zacznie robić się coraz brudniejszy. Nie za komfortowo się śpi z myślą o tym, że nasz materac jest brudny, dlatego trzeba wiedzieć jak go czyścić.

Nie wchodzi w grę jakieś mycie materaca, jakie znamy, czyli bierzemy go na zewnątrz i lejemy wodą. Zeszłoby się z tym bardzo długo i zanim by to wszystko wyschło to byśmy mieli problemy gdzie spać. Lepiej takich rozwiązań nie ryzykować i trzeba wybrać takie czyszczenie materaca, jakie dla nas będzie bezpieczne. Chcemy go wyczyścić, ale nie zniszczyć. Czyszczenie nie jest drogie, ale jeśli zniszczymy materac to czekają nas problemy, bo trzeba będzie wymienić go na nowy. Taki materac wcale nie jest tani, dlatego dbajmy o niego od pierwszego dnia zakupu, a na dłużej nam wystarczy.

Rozpoczynamy czyszczenie materaca

sypialnia

Najłatwiej będzie czyścić materac odkurzaczem. Każdy w domu ma odkurzacz, dlatego warto raz na jakiś czas go odkurzyć, bo w ten sposób unikniemy poważniejszych zabrudzeń i plam. Jeśli odkurzamy dom czy mieszkanie to przy okazji można zabrać się za materac. Kilka minut pracy, a będzie odświeżony. Nie zawsze jednak taka metoda pomaga i co wtedy?  Dobrym rozwiązaniem będzie użycie urządzenia parowego, które wypierze taki materac.

Nie jest to drogie, a dzięki takiemu urządzeniu nie trzeba będzie się martwić, że używamy chemię do materaca. Pozbycie się takiej chemii w domowych warunkach jest bardzo trudne, dlatego trzeba będzie dać sobie z tym spokój. Para ma bardzo dobre właściwości i rozpuści brud, dzięki czemu całość powinna wyglądać bardzo dobrze.  Im mniej detergentów tym lepiej nie tylko dla nas, ale również dla środowiska, dlatego trzeba o tym pamiętać.

Ściąganie pokrowca z materaca

Jeśli mamy szczęście i materac ma swój pokrowiec to mamy bardzo dobrze. Zdjęcie pokrowca jest łatwiejsze niż jego założenie, dlatego trzeba będzie się na to nastawić. Zaletą jest to, że do większej pralki można będzie taki pokrowiec włożyć i naprawdę bardzo dokładnie wyprać. Wtedy wiemy, że pozbędziemy się wszystkich zarazków i plam, dlatego takie rozwiązanie ma jak najbardziej sens.

Można wysuszyć pokrowiec i założyć ponownie. Trochę będzie z tym problemów, ale taki zabieg przeprowadzamy raz na rok albo i rzadziej, dlatego na pewno dwie osoby sobie na spokojnie z tym poradzą. Wtedy mamy problem z głowy i można cieszyć się czystym materacem. Można na spokojnie w jeden dzień sobie z tym poradzić. Pokrowiec nie należy do małych, dlatego byłoby dobrze go rozwiesić na, zewnątrz dlatego trzeba będzie wybrać sobie dzień, kiedy jest ciepło. Wtedy ułatwimy sobie to zadanie i będzie problem z głowy.

materac

Chemiczne profesjonalne czyszczenie

Można wezwać specjalistów od mycia materacy i wtedy oni wszystko za nas zrobią. W ten sposób można będzie oszczędzić czas, ale jednak trzeba liczyć się z kosztami. Firma, która przyjedzie na miejsce ma odpowiedni sprzęt, dlatego wypierze materac i odessie z niego wodę. Wtedy będzie prawie gotowy do użycia. Poczekamy godzinę czy dwie i można już na nim spać. Jest to rozwiązanie dla osób, które nie mają czasu żeby samodzielnie to robić i chcą sobie ułatwić zadanie.

Jeśli chodzi o koszty wykonania takiego czyszczenia to trzeba się dowiedzieć jak to wszystko wygląda w firmie, do której mamy zamiast się zgłosić, bo ceny zależne są od tego czy plamy są po czymś, co trzeba długo myć i używać lepszych środków chemicznych czy są łatwe do czyszczenia.  Najlepiej zgłosić się do takiej firmy i powiedzieć im, o co dokładnie chodzi, a oni będą w stanie nam pomóc. Wiedzą jak to się robi, dlatego nie zniszczą powierzchni materaca tylko pomogą w jego doczyszczeniu. Efekty na pewno będą bardzo dobre.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here