Witajcie!

W dzisiejszych polecajkach będzie dużo miłości i dużo szczęścia, czyli wszystko to czego Wam życzę w Nowym Roku 🙂 Dowiecie się też, po jakie książki warto sięgnąć w najbliższym czasie i czy porzucenie pracy na etacie jest takie kolorowe, jak je malują.

Szczęście zależy od sukcesu czy sukces zależy od szczęścia?

Przywykliśmy uważać, że sukces w pracy i życiu osobistym jest głównym katalizatorem odczuwanego szczęścia. A gdyby tak odwrócić to równanie? Może to nie szczęście zależy od sukcesu ale to, na ile jesteśmy w stanie odnieść sukces, zależy od poziomu szczęścia, jaki odczuwamy w danej chwili? Polecam Wam niezwykle interesujący wykład Shawna Achora.

https://www.ted.com/talks/shawn_achor_the_happy_secret_to_better_work?language=pl#t-8269

Co warto czytać w 2017?

Andrzej Tucholski przygotował na swoim blogu rewelacyjny, świąteczny poradnik zakupowy. Rewelacyjny bo nie dość, że znalazły się na nim same książki to jeszcze jakie! Wiem, że święta, święta i po świętach ale na szczęście z książkami jest tak, że można je kupować przez cały rok, więc zerknijcie, jeśli jeszcze nie widzieliście tej listy 🙂

http://andrzejtucholski.pl/2016/jak-wybrac-najlepsza-ksiazke-na-prezent-swiateczny-poradnik-zakupowy/

Własny biznes. Ale jak zacząć?

Rozpoczęcie własnego biznesu to nie jest bułka z masłem. Sama nad tym pracuję i wiem, że przeciwności zaczynają się pojawiać jeszcze zanim tak na prawdę wstaniemy z kanapy. Kasia z bloga TheOwner&Co. zebrała w jednym miejscu najciekawsze wpisy o trudnych początkach własnej działalności więc jeśli marzycie o porzuceniu pracy na etacie, zerknijcie koniecznie!

http://www.theowner.co/2016/12/zaczac-wlasny-biznes-seria-zrodla/

Taka miłość… się zdarza!

Czy słyszeliście już o historii dwóch piesków, rodzeństwa, które dwa dni spędziły na torach kolejowych? Sunia nie mogła się ruszyć, ponieważ była zraniona, a jej brat, mimo, że całkiem sprawny, nie opuszczał jej na krok, nawet wówczas, gdy nad ich głowami przejeżdżał rozpędzony pociąg. Niezwykle wzruszająca historia. Czasem można się czegoś nauczyć nawet od psa.

https://www.facebook.com/den.podolchak/posts/1203435553071221?pnref=story

Facebook/Денис Малафеев

Happy New Year!

  • Dziękuję za polecenie! 🙂

  • Blog TheOwner&Co jest mi znany – bardzo lubię! 🙂

  • O, widziałam te pieski w wiadomościach 😀

  • Wspaniała historia o psach… czasami chciałabym mieć tyle odwagi, wierności i miłości co zwierzę! Bardzo ciekawy pomysł na projekt #polecajki, brawo! Pozdrawiam!:)

    • bymadameem

      Dziękuję 🙂 a pieski też zrobiły na mnie wielkie wrażenie 🙂 Ostatnio zastanawiam się nad przygarnięciem jakiegoś ze schroniska i takie historie tylko mnie utwierdzają w tym, że to dobra decyzja 🙂