Szary papier, pakowanie prezentów

Witajcie przedświątecznie:)

Mam nadzieję, że wszystkie prezenty już zakupione, domy wysprzątane a placki dochodzą w piekarniku:) A skoro już mowa o prezentach, chciałam Wam pokazać moje sposoby na pakowanie świątecznych upominków.

Do pakowania prezentów przywiązuję nie mniejszą uwagę niż do ich kupowania. Wrzucenie prezentu do gotowej torebki? U mnie to nie przejdzie:) Co roku już na kilka tygodni przed Świętami zaczynam się zastanawiać, jak zapakować to, co przygotowałam dla moich bliskich. Od jakiegoś czasu mam jednego faworyta – szary papier. Szary papier zawładnął moim sercem i gdybym tylko mogła to używałabym go bez przerwy. Szary papier jest niezwykle uniwersalny, może być bazą do dalszego dekorowania prezentów i tak na prawdę ogranicza nas tylko nasza kreatywność. Ja w tym roku postawiłam na połączenie szarego papieru z czernią i dodanie niewielkiego, kolorowego akcentu w postaci małej gwiazdki.

Szary ppaier, pakowanie prezentów

Szary papier, pakowanie prezentów

Zakładam, że nie ma na świecie osoby, która może nie lubić szarego papieru:) Jeśli jednak z jakiegoś powodu wolicie bardziej „świąteczne” opakowania to zawsze możecie wybrać, złoty albo srebrny papier i ozdobić szafirową bądź czerwoną wstążka. Do takiego zestawu warto dołożyć gałązkę żywego świerku bądź jodły, która nie tylko sprawi, że prezent bedzie pięknie pachniał ale jeszcze podkreśli świąteczny charakter upominku.

Pakowanie prezentów

Alternatywą dla tradycyjnych papierów do pakowania może być celofan. Lubię celofan za to, że jest prawie niewidoczny,w związku z czym możemy dać się ponieść fantazji w kwestii dodatków. Do swoich prezentów oprócz kolorowej wstążki dodałam jeszcze papierowe wiórki do wnetrza woreczka, które znalazłam gdzieś u siebie w domu (czasem chomikowanie wszystkiego może się przydać:)). Zamiast wiórków można użyć sianko albo rafię.

Pakowanie prezentów

Pakowanie prezentów

A jak tam Wasze prezenty? Już zapakowane? Też przywiązujecie dużą uwagę do pakowania świątecznych  upominków?

Wesołych Świąt:)