Kartki świąteczne DIY

Tradycja wysyłania kartek świątecznych powoli odchodzi w zapomnienie. Pamiętam czasy, kiedy mieszkając jeszcze w domu rodzinnym, już na początku grudnia listonosz przynosił pierwsze Bożonarodzeniowe kartki, których wraz ze zbliżaniem się Świąt spływało coraz więcej. Od kilku lat jednak ilość świątecznych kartek, jakie dostają moi rodzice systematycznie spada, a coraz więcej życzeń ogranicza się do wysyłania smsowych wierszyków albo wirtualnych kartek.

Można powiedzieć, że sama należę do pokolenia wirtualnych życzeń. Ostatnie kartki świąteczne wysyłałam jeszcze w podstawówce. Potem nadeszła era internetu i telefonów komórkowych i nikomu nie przychodziło do głowy, żeby pisać kartki i biegać z nimi na pocztę, kiedy jeden sms wysłany do wszystkich kontaktów w telefonie mógł załatwić sprawę.

Kartki świąteczne DIY

W tym roku postanowiłam jednak odwrócić bieg historii i zamiast szybkich smsowych życzeń, osobom, którym nie mam możliwości złożyć życzeń osobiście, wysłać kartki. Myślę, że jest to wciąż piękna tradycja i prosty sposób, na pokazanie naszym bliskim ile dla nas znaczą. Uznałam też, że miłym gestem byłoby przygotowanie takich kartek własnoręcznie. Moda na DIY trwa w najlepsze więc czemu nie zastosować jej również w święta?:) Jestem pewna, że taka kartka zrobiona z pasją i miłością będzie stanowiła wyjątkowy i niezapomniany podarunek. Efekty mojej świątecznej twórczości możecie podziwiać poniżej. Mam nadzieję, że uda mi się kogoś zainspirować:)

Kartki świąteczne DIY

Kartki świąteczne DIY

Kartki świąteczne DIY

Do zrobienia takiej choineczki potrzebujemy gruby karton, z którego należy wyciąć półkole i złożyć je w harmonijkę. Polecam metodę prób i błędów, gdyż nie od razu się to może udać:)

Kartki świąteczne DIY

A co Wy myślicie o tradycji wysyłania kartek świątecznych? Jesteście za czy uważacie, że to już przeżytek?:)

Kartki świąteczne DIY

  • Niestety, nastały takie czasy, że wszystko można „załatwić” za dotknięciem palca, nawet kartkę wysłać wirtualnie. Nie lubię tego, ale nie ma się na to wpływu, bo świat idzie do przodu.
    Ta z choinką piękna 🙂

    • bymadameem

      Dziękuję 🙂 No niestety czasu i idącego za nim postępu nie cofniemy ale czasem warto zapomnieć o tej całej nowoczesności, szczególnie w tak niezwykłym czasie jak Boże Narodzenie:)